چرا به مردهای خودشیفته جذب می شوید

چرا خودشیفته ها

بعضی افراد ممکن است با عنوان این مقاله سردرگم شوند. خودشیفته ها معمولا افرادی خودپسند هستند، کمتر با دیگران همدلی می کنند و به نظر می رسد فقط به خودشان اهمیت می دهند.

پس چرا این افراد برای زن ها جذاب هستند؟

آیا هدف همه ی زن ها تجربه ی یک رابطه ی عاطفی خوب نیست؟

پس چرا وارد رابطه با مردهایی می شوند که ممکن است برایشان بد باشد؟

پاسخ این است که ذهن زن ها عجیب و غریب عمل می کند. ذهن زن ها به گونه ای طراحی شده است که به دنبال ویژگی های شخصیتی مانند اعتماد به نفس، استقلال و قدرت فردی هستند. از آنجا که خودشیفته ها این ویژگی های شخصیتی را به شکل اغراق آمیزی از خود نشان می دهند می توانند توجه زن ها را به خود جلب کنند.

خودشیفته ها زن ها را رد می کنند

در مقاله ی چرا پسرهای خوب و مهربان برای زن ها جذاب نیستند گفتم معمولا زن ها عاشق مردانی می شوند که نیازمند نیستند و استقلال دارند.

از آنجا که خودشیفته ها غرور دارند و به دیگران اهمیتی نمی دهند برای زن ها جذاب به نظر می رسند.

درواقع خودشیفته ها افرادی بسیار نیازمند هستند و اگر توجهی را که از دیگران انتظار دارند دریافت نکنند احساسات خیلی بدی پیدا می کنند.

زن ها مردان متکبر و خودنما را دوست دارند

ممکن است برای شما عجیب به نظر برسد. هیچ کس یک فرد خودنما و از خود راضی را دوست ندارد درست است؟ نه درست نیست! اگر بخواهید فردی را از لحاظ روانشناختی درک کنید نباید به حرف او گوش دهید باید رفتار او را ببینید.

ممکن است زن ها بگویند از مردهای خودنما و متکبر متنفر هستند اما در عمل ناخودآگاه به چنین مردانی جذب می شوند.

در حقیقت در بسیاری از موارد بین اعتماد به نفس بیش از حد و تکبر مرز باریکی وجود دارد و باعث می شود زن ها عاشق یک مرد خودشیفته ی مغرور شوند.

زن ها تصور می کنند می توانند مردان خودشیفته را تغییر دهند

زن ها معمولا تلاش می کنند برای تقویت اعتماد به نفس خود مردان بد را تغییر دهند.

وقتی یک زن مردی خودشیفته را می بیند که خودخواه و خودبین است احساس می کند در معرض یک چالش بزرگ قرار دارد. در چنین موردی هدف زن زندگی با مرد بد نیست، او می خواهد به خودش ثابت کند می تواند مرد بد را تغییر دهد و کاری کند بهتر شود.

خودشیفته ها معمولا طرفداران زیادی دارند

در کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم توضیح دادم وقتی فردی طرفداران زیادی دارد و دیگران او را دوست دارند برای ما نیز جذاب تر به نظر می رسند.

ما انسان ها برای اینکه بتوانیم نظری در مورد دیگران داشته باشیم به اطرافیان او نگاه می کنیم. وقتی فردی معروف و مشهور است بهتر از دیگران به نظر می رسد و در نتیجه برای ما جذاب تر است.

از آنجا که ویژگی شخصیتی خودشیفته ها معمولا برای زن ها قابل قبول است، زن ها به این افراد علاقه مند می شوند و باعث معروف و مشهور شدن آن ها خواهند شد.

خودشیفته ها مانند پسرهای بد هستند

ویژگی های شخصیتی مانند اعتماد به نفس، مدعی بودن، بی عاطفه بودن و مغرور بودن برای زن ها خیلی قابل قبول است.

ویژگی های شخصیتی خودشیفته ها مانند پسرهای بد به نظر می رسد و در نتیجه آن ها برای زن ها جذاب تر هستند.

در نتیجه خودشیفته ها با رفتار خود زن ها را فریب می دهند تا زن ها تصور کنند آن ها برایشان مردی کامل و عالی هستند.

شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

سایت نوین بینش برای افرادی که قصد سوء استفاده از این مطالب را دارند نوشته نشده است پس اگر هدف شما سوءاستفاده از دیگران است لطفا از این سایت خارج شوید. سایت نویت بینش یک سایت پزشکی یا یک دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی روانشناختی و علمی است که به شما کمک می کند درک بهتری از خود و دیگران بدست آورید و از این آگاهی برای بهبود روابط و مهارت های ارتباطی و به صورت کلی جهت ارتقای کیفیت زندگی خود استفاده کنید. به یاد داشته باشید قوی ترین صلاح شما دانش شما است.

سایت نوین بینش یک سایت پیچیده و یا دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی است که  به شما کمک می کند هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید. نوین بینش بزرگترین  مرجع در مورد روانشناسی عشق در بین سایت های فارسی زبان می باشد. برای اطمینان بیشتر از این موضوع به بخش روانشناسی عشق مراجعه کنید. کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم  در سایت نوین بینش منتشر شده است. با این کتاب هر شخصی را عاشق خود کنید و یا هزینه ی پرداختی  را پس بگیرید. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

ازدواج با فرد خودشیفته

چرا خودشیفته ها جذاب اند

نحوه برخورد با افراد خودشیفته در محل کار

رابطه با افراد خودشیفته

جذب مرد مناسب برای ازدواج

معیارهای زیبایی مردان از نظر زنان